Szanowni Państwo! Nazywam się Maria Seta, od września tego roku pełnię funkcję psychologa przedszkolnego. Dotychczas byłam głównie związana z instytucjonalną pieczą zastępczą, obecnie oprócz naszego przedszkola pracuję również w szkole muzycznej, przyjmuję w prywatnym gabinecie oraz współpracuję z wrocławską fundacją NON LICET. Sukcesywnie poszerzam moją wiedzę i kompetencje.

Kontakt ze specjalistą już na wczesnym etapie rozwoju dziecka ułatwia rozpoznanie potencjału i trudności, z którymi może borykać się zarówno nasza pociecha, jak i cały system rodzinny. Moja rola nie ogranicza się wyłącznie do diagnostyki oraz zajęć terapeutycznych wspomagających funkcjonowanie i rozwój dzieci na terenie placówki. Dlatego zachęcam Państwa do konsultacji indywidualnych w godzinach mojej pracy w przedszkolu. Poniżej prezentuję kilka rodzajów sytuacji, kiedy szczególnie warto pomyśleć o sięgnięciu po pomoc.

Jeśli:

• niepokoi cię zachowanie dziecka
  • wychowawca bądź ktokolwiek inny zgłasza niepokojące zachowanie dziecka
  • masz wątpliwości, czy zachowanie dziecka mieści się w normie rozwojowej
  • zauważasz wybitne zdolności swojego dziecka i chciałbyś pomóc mu rozwijać je w sposób zrównoważony
  • dziecko cierpi na chorobę przewlekłą typu padaczka, cukrzyca itp.
  • nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie z trudnym zachowaniem dziecka
  • nie wiesz w jaki sposób poradzić sobie ze swoimi emocjami lub gdzie udać się po pomoc
  • zmagasz się z problemami osobistymi lub w związku
  • rodzina dotknięta jest przemocą lub chorobą alkoholową

W tym miejscu chciałabym podkreślić, że jako psychologa obowiązuje mnie kodeks etyki oraz tajemnica zawodowa, zatem jeśli chcieliby Państwo poruszyć jakieś trudne tematy, to tego typu informacji nie będę przekazywać dalej, za wyjątkiem sytuacji uzgodnionych z Państwem.

W tej zakładce będę sukcesywnie przedstawiać materiały psychoedukacyjne, serdecznie zachęcam do zapoznawania się z nimi. Jednocześnie zawsze będę podkreślać każdy z nas jest inny i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości najczęściej nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy, dlatego zapraszam do kontaktu!

Mgr Maria Seta

psycholog przedszkolny