Tydzień Ruchu w naszym Przedszkolu bogaty był w różnorodne aktywności, w które zaangażowane były wszystkie dzieci obecne w przedszkolu. Każdy dzień niósł nowe możliwości rozwoju fizycznego dla przedszkolaków.

Poniedziałek

Tego dnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki zachowań ryzykownych „Wyspa przygód”. Panie przygotowały dla dzieci materiały dydaktyczne do opracowani wraz z prezentacją multimedialną. Dzieci rozpoznawały i określały znane emocje (miłość, smutek, złość, radość itp). Dodatkowo tego dnia odbyła się animacja ruchowo – taneczna z projektu Krokiet i Lama prowadzony przez Mery z kamery.

Wtorek

Tego dnia dzieci brały udział w zajęciach muzyczno – ruchowych prowadzonych przez naszego pana rytmika. Pan Rafał podczas zajęć zapoznał dzieciaki z piosenką dotyczącą zdrowego stylu życia.

Środa

W tym dniu odbyła się prelekcja dotycząca zdrowia i higieny jamy ustnej prowadzona przez panią stomatolog. Pani doktor pokazała dzieciom jak prawidłowo szczotkować zęby, opowiedziała o zasadach, których należy przestrzegać jeśli chcemy się długo cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem. W środę  dzieci wykonały także plakaty. Były one podsumowaniem podstawowych informacji na temat zdrowego stylu życia.

Czwartek

Czwartek rozpoczęliśmy od rozgrzewki muzycznej. Pani Ania, prowadzącą w naszym przedszkolu zajęcia taneczne poprowadziła aerobik dla każdej grupy. Dzieci jak zawsze bardzo chętnie zaangażowały się w formy aktywności proponowane przez panią Anię. Kolejną aktywnością ruchową były zajęcia na świeżym powietrzu. Pani Ola zaprosiła dzieci na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej do naszego ogrodu przedszkolnego.

Piątek

Ten dzień był podsumowaniem Tygodnia Ruchu Move Week 2023. Aktywność ruchowa zaproponowana na ten dzień to Gimnastyka dla Smyka prowadzona w każdej grupie przez instruktora z zajęć Mali Wspaniali panią Karinę. Dzieci rozwiązały także quiz dotyczący zdrowia na 5+.

Każdego dnia dzieci miały także przerwy podczas zajęć, zabaw, w których wykonywały krótkie ćwiczenia zaproponowane przez Mery z Kamery specjalnie z okazji Move Week 2023.

Dziękujemy bardzo Państwu za zaangażowanie, codziennie dzieciaki miały na sobie ubranie w odpowiednim dla danego dnia kolorze 🙂

Zdjęcia z tygodnia ruchu można znaleźć w galerii przedszkolnej.