„Małe Przedszkole dużych szans na sukces każdego Przedszkolaka”

Przedszkole nr 47 „Leśny Ludek” znajduje się w wolnostojącym, dwupiętrowym budynku willowym w dzielnicy Śródmieście, osiedle Zalesie – Zacisze – Szczytniki, w pobliskim sąsiedztwie Parku Szczytnickiego.

Nasze przedszkole jest placówką trzy oddziałową oferującą 67 miejsc dla dzieci.

Przedszkole otwarte jest w godzinach od 6:30 do 17:00.

Przestrzeń wnętrza budynku stwarza możliwość swobodnej zabawy oraz zapewnia miejsce do wyciszenia i relaksu.

Jasne kolorowe sale, dobrze wpływają na samopoczucie dzieci, a najmłodszym przedszkolakom ułatwiają szybką adaptację w nowym środowisku.

Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowe odżywianie,  serwowane przez nas posiłki są różnorodne, smaczne i zdrowe. Zapewniamy dietę  bogatą w składniki odżywcze niezbędne  do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka.

Dumą przedszkola jest zdobycie certyfikatów „Zdrowego przedszkolaka” w 2014 r. oraz „Zdrowa stołówka” w 2015 r. będących zwieńczeniem wielu podjętych przez nas działań.

Ponadto nasze przedszkole zdobyło w 2017 r. certyfikat „Przedszkole zdrowego żywienia”  biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego oraz w 2020 certyfikat  „Promowania aktywności fizycznej”.

Przy przedszkolu znajduje się plac zabaw, wyposażony w kolorowy sprzęt do zabaw ruchowych.

W 2015 r. nasze przedszkole otrzymało tytuł ” Bezpieczne Przedszkole 2015 „ biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczne dziecko-Bezpieczne przedszkole” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Dyrektor Przedszkola nr 47 „Leśny Ludek”

mgr Jowita Maziarz

Kadra pedagogiczna Przedszkola nr 47 „Leśny Ludek”

• mgr Paulina Ochnik – Kisiel  – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • Irena Jakimowicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • Beata Szczepaniak – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • mgr Marlena Gumpert – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • Karina Kacprzak – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • lic. Patrycja Lechwar Sypień – nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • mgr Magdalena Sałęga – logopeda, psycholog
  • mgr Maria Seta – psycholog
  • mgr Katarzyna Matysiak – pedagog specjalny

Nasze Przedszkole zapewnia każdemu dziecku podmiotowe i indywidualne traktowanie, bezpieczny, radosny i wielostronny rozwój.

Nasze przedszkole daje dzieciom szansę poznania i wyrażania siebie poprzez okazje twórczego działania i rozwijania własnych możliwości .