WYPRAWKA na wrzesień:

Wszystkie ubranka dziecka muszą być podpisane, także bielizna i kapcie!

– kapcie – na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (podpisane),

– śpiworek – wymiary ok. 60/120, koniecznie podpisany, często się zdarza, że kilkoro dzieci ma śpiworek z tym samym wzorem

– piżama wciągana, a nie zapinana na guziki (podpisana góra i dół),

– ubrania na zmianę (wszystkie podpisane) do worka w szatni, w zależności od pory roku :

podkoszulka

bluzka

spodnie, spódniczka

majtki, skarpetki, rajstopy

– pudełko chusteczek higienicznych (wyciąganych),

– opakowanie chusteczek wilgotnych.

– teczka na prace z gumką (podpisana)

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola

~  Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną.

~  Nakrycie głowy także w okresie letnim.

~  Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne  i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać.

~ Buty wyjściowe: bezpieczne (nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.

~ W dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki.

~  Kapcie najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie  i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.

Szczególną uwagę  należy zwrócić na sprawność suwaków. Dzieci nie potrafią ich zreperować same, więc opóźnia to bądź uniemożliwia wyjście do ogrodu całej grupy. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale musi być on sprawny.

Wszystkie ubrania dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.